نیش زنبور

“خواص نیش زنبور عسل”

نیش زنبور عسل امروزه یکی از روش های درمانی در طب سنتی است.خواص نیش زنبور عسل برای کاهش التهاب، درمان MS، باز سازی سیستم عصبی تضعیف ویروس HIV و پیشگیری از سرطان موثر است.در اینجا سعی می‌کنیم بعضی از فواید و مضرات نیش زنبور عسل رو با هم بررسی کنیم:

۴۰ درصد از ترکیب نیش زنبور عسل از ماده شیمیایی به نام ملتین تشکیل شده است.این ماده خاصیت ضد سرطانی، ضد میکروب و باکتری و ضد التهابی بسیار بالایی دارد.این نیش در کنار ترکیبات دیگر برای افزایش سیستم ایمنی بدن بسیار مفید و اثرگذار است.

از ترکیبات دیگه نیش زنبور عسل میشه به اسید آمینه هایی مثل گلوکز و پروتئین اشاره کرد.در مطالعات پزشکی و آزمایش های مرتبط با خرگوش ،زهر زنبور عسل منجر به جلوگیری از آرتریپ در این حیوان می شود.محققان بر این باورند که زهر زنبور عسل به کمک هورمون گلوکوکورتیکوئید آرتریپ را برطرف می‌کند.این هورمون باعث کاهش التهاب می‌شود.

یکی از بهترین خواص نیش زنبور عسل درمان و پیشگیری از MS است.امروزه در ایالت متحده، زنبوردرمانی یک شیوه از درمان های طب سنتی است که در چند سال گذشته کمک شایانی به بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به این بیماری کرده است.نیش زنبور با تاثیرگذاری بر روی سیستم های عصبی و اعصاب به درمان و پیشگیری از این بیماری کمک می‌کند.از جمله موارد اثر بخش افزایش استقامت، کاهش خستگی، کاهش تشنج و انقباض عضلات است.

از بین بردن ورم مفاصل و التهاب های پوستی یکی دیگر از خواص نیش زنبور عسل است.ترکیب زهر زنبور عسل خاصیت ضد التهابی دارد.محققان به صورت تجربی به این امر مهم دست یافتند که تزریق زیر پوستی زهر زنبور عسل باعث کاهش دردهای دوران قاعدگی می‌شود. این زهر می‌تواند برخی از نازایی ها به دلیل عدم تخمک گذاری و یا اختلال در تخمک گذاری زنان را درمان کند.پژوهش ها این موضوع را بیان می‌کنند که این نیش از بروز یائسگی زودرس نیز جلوگیری می‌کند.

ترکیبات موجود در زهر زنبور عسل می‌تواند در از بین بردن ویروس HIV کمک کند.

بازسازی و تحریک سیستم عصبی یکی دیگر از خواص نیش زنبور عسل می‌باشد.زهر زنبور عسل به صورت طبیعی یا تزریق به ترمیم و بازسازی غلاف های میانی اعصاب که به دلایل مختلف دچار اختلال شده کمک می‌کند.این سم با تحریک سیستم دفاعی و عصبی بدن به روند درمان بیماری سرعت می‌بخشد.شرکت های دارو سازی بزرگ در سراسر جهان برای ساخت پادزهر ها و برخی از داروها از زهر نیش زنبور عسل استفاده می‌کنند.

در بن انسان سلول ها بعد از مدت زمان مشخص کم کم ضعیف شده و به مرور زمان از بین می‌روند.این سیستم مرگ برنامه ریزی سلولی نام دارد؛ این سیستم دارای نظمی مشخص است و سلول ها با برنامه ای مشخص از بدن دفع می‌شوند. حال اگر هر عاملی باعث افزایش یا کاهش سرعت این روند شود، احتمال ابتلا به سرطان حتمی است.محققان در پژوهش های خود دریافتند که زهر نیش زنبور عسل با تحریک روند مرگ سلول ها و حذف یه موقع آن ها می‌تواند از ابتلا به انواع بیماری های سرطانی جلوگیری کند.وقتی زهر نیش زنبور عسل وارد بدن می‌شود، می‌توان از حذف و دفع به موقع این سلول ها مطمعن شد و احتمال ابتلا به سرطان را به صفر رساند.

مواردی که نباید از نیش زنبور عسل به عنوان درمان استفاده کرد:

اگر دارای آلرژی شدید هستید.

اگر به بیماری های دیابت و سل مبتلا هستید.

بعد  از مصرف دارو ها و فراوری های حاوی الکل مانند: شربت دیفین هیدرامین

و در زمان بارداری به هیچ وجه از شیوه زنبور درمانی استفاده نکنید.

محققان کانادایی با سرپرستی آکادمی زنبوردرمانی کانادا و تحت مدیریت استاد حسین یگانه راد، نابغه زنبورداری ایرانی به این نتیجه رسیدند که با ورود زهر زنبور عسل به بدن سیستم ایمنی به صورت خودکار اقدام به افزایش میزان ترشح کورتون در بدن می‌کند و جالب است بدانید کورتون ترشح شده در بدن نه تنها عوارضی نداشته بلکه در بهبود بیماران نقش مهمی دارد و سطح ایمنی بدن را چندین برابر می‌کند.

تیم کندوچه این افتخار را دارد که با شاگردی مهندس علیرضا خاکسار کلاتی در دوره های آپی تراپی استاد یگانه و اخذ مدرک اپی تراپی و با ارائه طرح کندوی من، داروخانه من، درخانه من به خانواده های عزیز ایرانی جهت بالا بردن سطح سیستم ایمنی بدن کمک نموده و در بهبود بیماران، محصولات دانش بنیان و موثری را از کندوی خودتان به شما عزیزان عرضه می نماید.